מה כותבים עלינו?

קוראים כותבים

שמחתי על הספר "MRI המדריך המלא" ועל נכונות מחבריו להציג את תחום ה-MRI בשפה העברית, בעצם בפעם הראשונה. הספר נעים לקריאה, ברור, משופע בתמונות ומלמד רבות על התחום ועל העתיד הצפוי לנו בו.

ד"ר יגאל דה סביליה, רדיולוג אבחנתי, מנהל דימות מחוז צפון בקופת חולים מכבי

 

הספר MRI" המדריך המלא – רפואה ופיזיקה נפגשות" נרכש לאחרונה למהנדסים ולמדריכים במרכז התכנון וההדרכה של סורקי MRI בחברת פיליפס בקליבלנד, ארצות הברית. הספר, מעבר לכך שהוא מעניק חווית קריאה והבנה של תחום ה-MRI, מסכם בצורה יפה חלק מהמחקרים המתקיימים בעולם בתחום הזה וכך ניתן היה לחזות את הכיוון אליו הולך תחום מבטיח זה. מומלץ!

פרופ' מוטי שמר, מרכז פיליפס בקליבלנד, ארצות הברית

 

הספר "MRI המדריך המלא" נרכש על-ידי ונקרא במלואו. מצאתי בו את הסיפור ההיסטורי המרתק של פיתוח ה-NMR ובהמשך הדימות ב-MRI. הבסיס הפיזיקלי ניתן על-ידי המחבר באופן שמאפשר להבין את התחום על בוריו וברמה גבוהה גם לאלו שאינם פיזיקאים, כימאים או רופאים. לכל מי שרוצה להבין ולהעמיק, זהו ספר עזר חשוב, מקיף ומרתק.

פרופ' אורי פרוינד, נשיא הסניף הישראלי של האגודה האמריקאית לכירורגיה

 

ספר נעים וברור לקריאה. מצוין להבנת תחום ה-MRI והפיזיקה שמאחוריו.

ד"ר סיגל טל, מנהלת יחידת ה- MRI והנוירורדיולוגיה במרכז הרפואי אסף הרופא

 

הספר "MRI המדריך המלא" הגיע אליי לאחרונה ורציתי לכתוב לכם שאני קורא בו בהנאה רבה ומחכים. כן ירבו ספרים כמוהו בשפה העברית.

ד"ר אמיר לביא, רופא מרדים בכיר במחלקה להרדמה וטיפול נמרץ, ביה"ח הר הצופים

 

רכשתי את הספר "MRI המדריך המלא" לפני כחודשיים. אני קורא בו וכרופא פנימי העוסק באונקולוגיה, מוצא בו עניין רפואי רב. במקביל, בני, שהוא מהנדס אלקטרוניקה, קורא בו גם כן בעיון רב ומתעניין בידע הפיזיקלי שבו. הספר מצליח להסביר את הנושא בצורה טובה גם לכאלו שאינם בעלי ידע בתחום. כל טוב והרבה תודה

ד"ר שמעון שלנגר, רופא פנימי ואונקולוג

 

שלום עופר, אני עובד עם מכשיר הMRI כבר שנים רבות. אני מבין בתפעול ובבטיחות אבל הספר שלך נתן לי אופציה להסתכל "מאחורי הקלעים" של המכשיר-  למה ומי ייצר אותו כפי שהוא, פונקציות נוספות שלא הכרתי אבל בעיקר איך הוא פועל. אני לא פיזיקאי ולכן שמחתי לגלות שבעזרת ההסבר המדויק והמפורט שלך אני יכול להבין. לסיכום, שאפו גדול מעניין קל להבנה ודי מקיף עד מה שקראתי עד עתה – ממש טוב לחזור על החומר ועכשיו בעברית!!!- כל הכבוד!!!

חיים גולדשטיין, טכנאי MRI בבית חולים אסף הרופא

 

העיסוק בדימות הוא מורכב. הלימודים לא פשוטים וההבנה של הפיזיקה מסובכת למדי. הזמנתי את הספר בעקבות המלצה של חבר ללימודים ורציתי להגיד תודה. סייעתי לי מאוד בהבנת התחום. פישטת את הפיזיקה לרמת הגורמים וזה שסוף כל סוף אני קורא קצת חומר בעברית זה מעולה. בקיצור- תודה!

הראל שביט, סטודנט להנדסה ביו-רפואית בטכניון

 

תמיד התקשתי להבין את הפיזיקה אשר עומדת מאחורי סורק ה-MRI. אני זוכרת את עצמי צופה בסרטוני Youtube ומנסה להבין את התחום המסובך הזה. הספר פותח צוהר מאוד משמעותי לקוראים ישראליים ובזכותו כיום אני שולטת בתחום ה-MRI, על כל היבטיו, הרבה יותר מטכנאים אחרים שעובדים איתי.

שני רביב, טכנאית רנטגן

 

ספר מצוין, מעניין וקריא. בזמן שהסטודנטים בכיתה שברו את הראש בשביל להבין את החומר באנגלית מסרטונים והרצאות, הספר "MRI המדריך המלא" חסך לי שעות לימוד רבות, ממש מגיש את כל תחום ה-MRI והפיזיקה שמאחוריו על מגש של כסף ובעברית.

חגית ינוביץ, סטודנטית לרפואה בפקולטה לרפואה ע"ש סאקלר באוניברסיטת תל אביב

 

ספר מושקע מעולה ומומלץ מאד למי שמעוניין להבין את תחום ה-MRI ולהכיר את התחום בצורה טובה ויסודית.

עזמי חמיס, רנטגנאי ראשי בבית החולים האיטלקי בנצרת ובודק קרינה מוסמך

 

הספר "MRI המדריך המלא" הינו ספר מקיף ומעולה. מומלץ לכל מי שרוצה לקרוא ולהבין את התחום בין אם לשם שיפור יכולתו המקצועית ובין אם לשם הרחבת הידע הכללי.

ד"ר ליאור פורת, רדיולוג אבחנתי

 

שלום רב, רציתי לציין שהספר "MRI המדריך המלא-רפואה ופיזיקה נפגשות", אותו רכשתי על מנת להכיר טוב יותר את הנושא בעקבות סריקות חוזרות של MRI לבתי הוא לא פחות ממדהים ברמה, בעומק, בבהירות ובאיכות. לימד אותי רבות על התחום.

משה ילין, תל אביב

 

רכשתי לאחרונה מתוך התענינות אישית בתחום ה-MRI את הספר "MRI המדריך המלא" וכמי שעוסק בכתיבה מסוג אחר, ברצוני להעיר כי מתגלה בספר כישרון נדיר של הנגשה והסברה למונחים מאוד מופשטים ומעורפלים , כך שכל מי שיש לו רק גישה מחשבתית לצורת ההיגיון של עולם הפיזיקה יוכל להבין את מה שכתוב. יש בצורת הכתיבה גם רחבות אופקים ופתיחות מחשבתית פורה אשר הביאה אותי לחשוב באופן יצירתי. במיוחד נהנתי מפרק ההיסטוריה.

חיים הופמן, בני ברק

 

ממליץ בחום לכולם! קראתי את הספר לא מזמן. סיכום מעולה ומעמיק של החומר. שימושי לקורסים של פיזיקה ורדיולוגיה.

אבי נתן, סטודנט לרפואה בצ'כיה

 

ספר מרתק ומעניין. חובה בכל בית.

ירון שמואל, טכנאי רנטגן, מרכז רפואי כרמל

 

כתבות מהתקשורת

כתבת שער מנושאי הספר על תחום ה-MRI- "גלילאו" – כתב העת המוביל בארץ למדע ולמחשבה (גיליון 212, מאי 2016, עמודים 27-20):

ידיעות אחרונות מפרגנים לפורטל ה-MRI הישראלי:

עלו ברשת-ידיעות אחרונות- עם חץ אדום